Názory

Pořad „Na vlastní oči“ dne 12.10.2004 ukázal další případ, kdy nekritické převzetí různých esoterických učení dovedlo jistou rodinu nejen na pokraj duševní choroby, ale zároveň i k popření všech etických norem.

Pozoruhodná hypotéza ... 

Jedinou oblastí, kde se mohou uskutečnit dávné lidské sny o létání bez pomoci technických prostředků, jsou prý astrální cesty. 

Myslím, že jsme si již všichni zvykli na fakt, že ne vše co v knihách a časopisech stojí černé na bílém, musí být vždy a za všech okolností pravdou. U některých tiskovin člověk jistou dávku přehánění a překrucování dokonce předpokládá, o to víc je pak překvapen, když nalezne vyslovené bludy i v seriózně se tvářících publikacích.

Autorem "Metody Bronnikova" (úplný název: "Harmonizace a rozvoj funkce orgánů a systémů lidského těla") je Vjačeslav Michajlovič Bronnikov (1952).

Tento článek není vtip.

Je to neuvěřitelné – prý vše, co potřebuje tento svět, je více exorcistů, schopných čelit Ďábelským silám, aby bylo na světě lépe… 

Všeobecně přežívá tvrzení, že využíváme mozek pouze z 5 - 6 % jeho celkové kapacity.

Díky pravidelnému a rozsáhlému plakátování není možné si v největších městech České republiky nevšimnout společnosti Nová Akropolis.

Možná jste to již viděli, hlavně na zahraničních webech, zabývajících se konspiračním šílenstvím. Někteří lidé nosí alobalové čapky, vytvarované podle jejich hlavy, některé i s anténami. Proč je nosí?

Zajisté ano. Alespoň tak to tvrdí zakladatelé V.T.P.J., tedy Vyšetřovacího týmu paranormálních jevů, Milan a Miroslav Přibylovi z Jihlavy. (1) 

 

Máme představu o tom, jak fungují zákony fyziky, chemie nebo biologie. Ale některé otázky týkající se života, postavení člověka ve světě a jeho vlastní existence, stále zůstávají nevyřešeny, protože jsou mimo naše chápání. Zpravidla jsou v kompetenci filozofie spíše než exaktních věd. Zde jsou některé z nich.