zjeveniV roce 1999 už 7000 osob z 85 zemí vstoupilo do Mezinárodního sdružení lovců přízraků. Co způsobilo takový zájem?

 

 

 

 

Byl to duch zlé ženy, pronásledující jedinou dceru během 20 let? Nebo vystoupení (už zemřelé) popové zpěvačky na stadiónu? Nebo přízraky starých osadníků, prohánějící se prérií Divokého Západu?

To jsou jen některé z posledních případů objevení záhadných přízraků, které posbírali výzkumníci z dopisů a zveřejnili v americkém časopise Sun.    

Zvláště tragický případ pochází z Londýna, kde mladou ženu po 20 let terorizoval přízrak její matky. Ta nenáviděla svojí dceru za svého života a spáchala sebevraždu v den svých narozenin, když vzala sklenici s prášky na spaní a zapila je poté alkoholem. Dcera, která v té době měla 10 let, našla tělo matky pod ozdobeným vánočním stromkem. Ruka mrtvé svírala lístek, ve kterém obviňovala dceru, že je příčinou její sebevraždy. „Nikdy jsi mne nepotřebovala,“ psalo se na něm. „Podívej se, cos se mnou udělala. Jak to bylo krásné, když jsem tě porodila. A nyní jsi mi lhostejná.“

V následujících 20 letech se duch matky stále vracel. V pokojích je cítit matčina vůně, nebo se náhle rozezněla neznámá hudba, rozsvěcovala se světla, nebo v nejnepříjemnějších chvílích zhasínala. Hlas matky zněl stále v dceři v uších. Dcera se po létech těchto psychických útrap obrátila na jednoho z nejznámějších londýnských psychiatrů. Po několika seancích vše odeznělo. Dcera navštívila matčin hrob a uvěřila, že duch matky nalezl věčný klid.

Jiný příběh pochází ze Sydney. Na stadiónu, kde kdysi vystoupil známý zpěvák, náhle pracovníci uslyšeli jeho zpěv těsně před svítáním. Problém byl jen v tom, že 37 letý zpěvák byl nalezen mrtev dva roky před touto událostí.    

A další případ z Kansasu. Skupina německých turistů, cestujících autobusem, uviděla náhle kryté vozy tažené koňmi, které projely kolem nich. Na nich byli muži, ženy i děti – osadníci Divokého Západu. Možná se tu natáčel historický film, řeknete si. Ovšem vůz se prohnal kolem bez jakéhokoliv zvuku…

Všechny tyto a podobné příběhy přinutily nové členy vstoupit do organizace lovců přízraků. A jejich počet stále roste …

Máte i Vy podobné zkušenosti ? Napište nám o nich!

 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 077